חיפוש

5 רכבים חסכוניים בדלק וידידותיים לסביבה שחובה להכיר

השוואת נתוני צריכת דלק יכולה לסייע לזהות רכבים חסכוניים וידידותיים לסביבה. במאמר הבא נתמקד ב-5 דגמים כאלה, אך נציג את השיקולים המרכזיים שאליהם כדאי להתייחס, גם אם מעדיפים בסופו של דבר רכב אחר

התייחסות אל נתוני צריכת הדלק שמפורסמים על ידי היצרן היא אחד השיקולים המרכזיים והחשובים ביותר ברכישת רכב. באמצעות הנתון הזה אפשר לדעת כמה יעלה לתחזק ולתדלק את הרכב, עד כמה הוא ידידותי לסביבה ובמקרים מסוימים אפילו מה יהיה המיסוי עבורו. 

הנה למשל 5 דגמים חסכוניים מאוד, שמעוצבים נהדר ויכולים להתאים למי שחשוב לו לשמור על כדור הארץ ועל המערכת האקולוגית:

1. טויוטה יאריס היברידית

תצרוכת דלק של כ-25 ק"מ לליטר הופכת את הדגמים החדשים של טויוטה יאריס לחסכוניים מאוד בדלק. לצד האמון שניתן בחברת טויוטה בקרב בעלי רכבים בישראל, כדאי להזכיר את הביקוש עבור דגמי הסופר-מיני וכאן ללא ספק שמור ליאריס מקום של כבוד.

2. יונדאי 10I

עוד דגם מפורסם שעולה בקנה אחד עם הניסיון לחסוך בצריכת דלק, לשמור על איכות הסביבה ולא לפגוע בביצועים הוא כמובן יונדאי 10I. כאן כבר מדובר על קטגוריית מיני ולא סופר מיני, אבל על רכב שיכול להתאים גם למבוגרים וגם לצעירים. מלבד צריכת הדלק האטרקטיבית, שווה להזכיר את האבזור המתקדם של יונדאי ואת הנוחות סביב תא הנהג.

3. מאזדה 3

אף רשימה של רכבים נחשקים בישראל לא יכולה להיות שלמה בלי מאזדה. אך בעוד רוב הצרכנים מתייחסים בחיוב למאזדה רק בהקשר של היכולת שלה לשמור על ערך השוק, כיום כבר ברור שמדובר על דגם חסכוני מאוד. למעשה, זו אחת המכוניות המשפחתיות הכי חסכוניות שיש בישראל – גם אם מדובר על שנתון ישן יחסית.

4. מיצובישי אאוטלנדר

האורח המפתיע של הרשימה הוא הג'יפ מיצובישי אאוטלנדר. עם דגש על פונקציונאליות, חברת מיצובישי היפנית הצליחה לייצר דגם כביש שטח שגם משדרג את חווית הנהיגה, גם חוסך בהוצאות הדלק וגם פחות או יותר יכול להיחשב ידידותי לסביבה. לזה יש להוסיף את הדגמים המפנקים של 7 מקומות, בשביל להבין מדוע מדובר על חבר אמת של בעלי משפחות בישראל, באירופה ובארצות הברית.

5. רנו גראנד קופה

דווקא יצרנית הרכב רנו לא מקבלת את הכבוד שמגיע לה בישראל. אבל אם מתגברים על יחסי ציבור בעייתיים קצת, מרוויחים מכונית משפחתית גדולה ומרווחת שמציעה תמורה מלאה להשקעה. את זה רואים הכי טוב בדגמים החדשים של רנו גראנד קופה, שהחליפו את הדגמים של רנו פלואנס שהיו מאוד נפוצים אצל חברות הליסינג. 

לסיכום

חשוב לבדוק את הנתונים המפורסמים על ידי היצרן, אך עוד יותר חשוב לעקוב אחר דגמים שכבר בטוח שהם חסכוניים בדלק וידידותיים לסביבה.

אולי יעניין אותך גם