חיפוש

3 אפשרויות טעינה לרכב חשמלי

כמו כל רכב, רכב חשמלי מקבל את האנרגיה שלו בעיקר מהמנוע, שם נוצר תהליך המאפשר את יכולת התנועה של המכונה.

רכב רגיל אמנם מתדלקים בתחנות דלק, אך כדי שנוכל להטעין רכב חשמלי, צריך קודם כל להבין מהם האפשרויות "בתדלוק" של מנוע חשמלי.

בכתבה: 3 אפשרויות טעינה ש(אולי) לא ידעת שקיימות והגיע הזמן להכיר

 

כי יש חשמל באוויר, כשאת באה אליי: עמדות טעינה

אז ממש בדומה למכשירים מסוימים, כמו טלפון נייד, רכבים חשמליים נתמכים בסוללות נטענות. בעוד רכב רגיל 'מטעינים' בתחנות דלק על ידי בנזין או סולר, רכב חשמלי מטעינים בעמדות טעינה באמצעות חשמל. "טעינה רגילה" תאפשר טעינה מלאה תוך מספר שעות, ואילו "טעינה מהירה" תמלא כבר כ- 80% מהסוללה תוך פחות משעה. זאת כמובן בתנאים מסוימים הקשורים בסוג הסוללה והקיבולת שלה, בהספק החשמלי שמאפשר המטען וכמובן בקיבולת הרכב להספק זה.

 

חשמל זורם בכפות ידיך: עמדת טעינה ביתית

רוב האנשים יעדיפו ודאי את סוג ההטענה הזו: אמנם היא בדרך כלל לוקחת יותר זמן, אבל מכיוון שמדובר ברכב חשמלי אשר תהליך הטעינה שלו בטיחותי ולא מצריך השגחה – ניתן להטעין במשך בלילה, כשישנים. כך גם שומרים טוב יותר על אורך חיי הסוללה של הרכב. התקנה של עמדת טעינה ביתית נערכת על ידי צוות מקצועי ומוסמך, שראשית בודק האם ניתן להתקין אצלך בבית את העמדה. אפשרות זו תלויה בדרישות סף מסוימות, שאם יענו, יתאפשר הדבר.

 

הרקדן האוטומטי, גופו מחושמל: עמדת טעינה ציבורית

אופציה נוספת, הינה שימוש בעמדות טעינה ציבוריות. לא רק למי שנתקע באמצע הדרך: עמדות ציבוריות מתאפיינות (כשמן) במיקומים הומים, כמו בתי מלון, חניונים וקניונים, פתוחות לקהל הרחב ולפעמים מציעות יכולת הספק , או חיבור שונה. דרך אתרי אינטרנט ואפליקציות ייעודיות, ניתן להתעדכן בתוך מפה של עמדות טעינה ולמצוא את זו הקרובה אליך ביותר. חשוב לדעת: כחלק ממאמץ ממשלתי בו מעורבים משרד התחבורה, משרד האנרגיה והמשרד להגנת הסביבה, יושקע תקציב בהקמת עמדות טעינה ציבוריות מגוונות בפריסה ארצית, ככה שיש למה לצפות.

 

אפשר להתנתק מהמטען: עמדת טעינה מהירה

אופציה שסוגרת מעגל (תרתי משמע), הינה שימוש בעמדות טעינה מהירה: רכבים שתומכים באפשרות זו, ייהנו מטעינה מהירה, אשר מתאפשרת בזכות הספק חשמלי גבוה, המקצר את זמן הטעינה. התענוג הזה שחוסך לך זמן, כמובן יקר יותר מטעינה רגילה. עמדות טעינה אלו מגיעות עם כבל מובנה שמחברים עם חיבור תואם לצד הרכב (צריך שיהיה ברשותך כבל טעינה מתאים לרכב שלך).

 

מכת חשמל: לסיכום

הכרנו שלוש אפשרויות טעינה לרכב חשמלי: ביתית, ציבורית ומהירה. לכל אפשרות יתרונות וחסרונות משלה ואין הכרח לבחור בדרך טעינה אחת. עכשיו כשהבנת בכלליות מה האפשרויות, נותר לך לבחור באפשרות האדיאלית לטעינה עבורך!

 

רכב מיני

אולי יעניין אותך גם