חיפוש

מהן העלויות הצפויות על הביטוח לרכב

זה לא סוד ששנת 2022 הביאה איתה עליות של מחירים בתחומים שונים.

הכל התחיל בשנת 2020 כאשר הסינים החלו להתמודד עם וירוס הקורונה, ולאחר מכן בביקושים הגדולים במגוון תחומים לאחר כל הסגרים.

דבר זה החל כבר בכל מה שקשור להובלה יבוא וחומרי גלם דרך הים, ולאחר מכן לעליית מחירים כמו דלק, חשמל, מים וגם אל חברות אשר נפגעו מהמשבר

ומעלות מחירים על מנת לגשר על הפער הכלכלי שנוצר.

מה הן העלויות הצפויות לנו בכל מה שקשור לביטוחי רכבים?

 

מדוע עולים מחירי ביטוחי הרכב

אם נסתכל כמה שנים לאחור, מבין רשות שוק ההון והפיקוח עשו עבודה טובה בכל מה שקשור לנושא התחרות בין חברות הביטוח השונות. יש לא מעט פרסומות על ביטוחי רכב בכל מקום שנהיה, אם זה אונליין במחשבים שלנו, בניידים שלנו, בטלוויזיה וכמובן ברדיו.

חברות ביטוח חדשות גם כן נכנסו לענף, וחברות הביטוח הוותיקות החלו לעבוד מול הלקוחות באופן ישיר וכך גרמו לחוויות המשתמש שלהם, התעריפים והממשקים לעמוד ביעדים. על עוד מחירי ביטוח שעתידים לעלות, היכנסו עכשיו אל מחירי ביטוח הרכב לשנת 2022.

 

עלית מחירי חלקי החילוף לרכב

כמו כל מוצר מעבר ליד, עלייה של מחירי הובלה ושינוע מחו״ל משפיעים באופן ישיר על חלקי החילוף. כאשר אנו רוכשים ביטוח לרכב, אנו רוכשים גם את ההתחייבות של חברות הביטוח לספק או לממן את אותם חלקי החילוף. למעשה, כל יום נכנסים אל המוסך אלפי כלי רכב שאת התיקון שלהם יממנו חברות הביטוח באמצעות הפוליסות השונות.

 

גנבי רכב עובדים שעות נוספות

עליית של מחירי חלקי החילוף לרכב, יצרה ביקוש אדיר לשוק הגדול של תיקוני הרכב. דבר זה גורם לגנבים לעבוד בשעות נוספות, כל זאת במטרה לספק את כל אותם חלקי החילוף בזמינות שהיא גבוהה יותר. כאשר חלקי רכב נגנבים מחברות הביטוח, הם צריכים לשלם את השווי המלא למבוטח. וזה גורם לעלייה במחירי הביטוח באופן ישיר.

 

לא טסים, נוסעים

מאז משבר הקורונה, אנשים יותר חוששים לטוס, או יותר נכון, לא יודעים מתי הם יוכלו לטוס, ונשארים יותר ויותר בארץ. אנשים אלו מוצאים מקומות בילוי ונופש בארץ וממלאים את כבישי ישראל בכלי הרכב מהבטוחים. במקרה הזה, ככל שיש יותר כלי רכב, הסבירות לתאונות גדל, וכך יש יותר תביעות ביטוח.

אם יש יותר תביעות, חברות הביטוח יעלו באופן אוטומטי את עלות הביטוח, ולא רק אלה אשר תובעים את הפולסה, אלא לכולם כולל כולם, מכיוון שהפרמיה מחושבת גם לפי סיכון ולא לפי התאמה אישית.

 

לסיכום

מחירי הביטוח של הרכב עולים יותר ויותר. חלק מכך מהסיבות של עליית מחירי חלקי החילוף לרכב, שאת החלקי החילוף ממנים לא אחרים מחברות הביטוח. מלבד זאת, יש יותר גנבים אשר גונבים חלקי חילוף של מכוניות. ואם כל זאת לא מספיק, אנשים טסים הרבה פחות, מה שגורם להם לסוע יותר, כך הסבירות לתאונה גודלת, וזה כמובן על חשבון חברות הביטוח.

רכב מבוטח

 

אולי יעניין אותך גם