חיפוש

מהו אורך החיים של מנוף

ישנם כל כך הרבה שימושים וסוגי מנופים בעולמנו, אבל, כמה שנים בעצם כל מנוף מחזיק עד שהוא נהרס או לפחות עד שנהיה מסוכן לשימוש.

כיום, ניתן לפגוש מנופים כמעט בכל תחום – בביצוע עבודות וגם בחיינו הפרטיים. כאשר אנו מזמינים מנוף, ובמיוחד אם קונים מנוף, מומלץ לשאול כמה שנים הוא כבר פועל על מנת לדעת האם הוא בטיחותי. כמובן שכל מנוף הוא שונה, הם נבדלים במספר פרמטריים לכן גם אורך חייהם משתנה בהתאם, אך בכל אופן ניתן לעמוד על מספר השנים אשר לאחריהם המנוף אינו בטיחותי יותר.

 

הבדלים בין מנופים

ובכן, ישנו מספר רב של מנופים. אחד ההבדלים ביניהם הינו הגובה שהמנוף יכול להגיע אליו – הנמוכים מגיעים לטווח שבין 10 מטרים עד כ- 20 מטרים. הגבוהים מתנשאים לגבהים של כ- 70 מטרים. הבדל חשוב ומכריע נוסף הוא המשקל שהמנוף יכול לשאת, כלומר כמה טון הוא מסוגל להרים. ניתן להשכיר שירותי מנופים ממספר חברות אשר אפשר למצוא אותן באינטרנט, כגון גואטה מנופים.

 

אורך החיים של מנוף

יש דבר אשר חשוב להבין עם מנופים כאשר מדברים על אורך חיים. מצד אחד מנוף יכול להמשיך לעבוד ולהועיל לנו למספר רב של שנים, כמה עשרות, חלקם מגיעים לכ- 50 שנות חיים. אולם, כל עוד מותחים את השימוש במנוף עוד ועוד שנים הוא יוצר חלודה ובאופן כללי מתפקד הרבה פחות טוב מאשר בעבר וזה מסוכן. לכן רוב המנופים יוצאים משימוש לאחר כ- 5 שנות פעילות בלבד, כך שומרים על בטיחות כל הנוגעים בדבר – הפועלים, העובדים בסביבת העבודה, עוברי אורח, והדבר אשר עליו עובדים עם המנוף.

 

שימושים של מנופים

כאמור, ישנה כמות גדולה של שימושים למנופים, גם בחיים הפרטיים אנו יכולים להזמין שירותי מנוף ומפעילים על מנת לבצע דברים שאיננו יכולים או רוצים לבצע לבד. בנוסף, חברות תעשייתיות, עיריות ואף חקלאים משתמשים במנופים לשלל מטרות.

 

הזמנות פרטיות

כל אחד מאיתנו יכול להזמין מנוף על מנת לבצע דברים קשים ואף בלתי אפשריים לעתים לעשות לבד. דוגמא בולטת – העברת דירה, או העברה כלשהי של ציוד ביתי כגון ספה.

 

שימושים של חברות תעשייתיות ועיריות

בשלל חברות משתמשים במנופים על מנת להרים משאות כבדים, לשנע ציוד. בנוסף ישנם מתקני הרמה כגון מנופי סל אשר יכולים להרים אנשים באופן בטיחותי אל הגובה. בדרך זו העובדים אשר עולים על מתקנים אלו יכולים לבצע עבודות בנייה, ניקיון ותשתיות באזור אשר לא ניתן או שמאוד לא בטוח להגיע אליהם בדרכים אחרות.

 

לסיכום

לסיכום, משתמשים במנופים למגוון סוגי עבודות ובהמון תחומים שונים. מנוף אינו צריך לעבוד יותר מ- 5 שנים כיוון שהוא נשחק ונהרס. בכל אופן, באופן תאורטי, מנוף יכול להמשיך לחיות כמה עשרות שנים אך זה לא חוקי ולא כדאי.

 

כלי להרמת ציוד

אולי יעניין אותך גם