חיפוש

3 דרכים להשגת מימון לרכב חדש

החל מ- 2016, החלה תנופה עצומה בטכנולוגיה המיושמת ברכבים.

גבר זה הוביל להגדלת התחרות בשוק, תחרות על קהלי יעד ותוספות של אביזרים שונים.

ב- 3 שנים האחרונות ניתן לראות עלייה ברכבים חדשים בני אותה שנה על כבישי ישראל.

משבר הקורונה האץ תופעה זו מאחר ונמצאו אפשרויות כלכליות שונות לרכוש רכב חדש.

אם נמאס לכם מהפורד פיאסטה שנת 92', הנה 3 דרכים שתוכלו באמצעותן להשיג את הרכב החדש שלכם.

 

ליסינג

השיטה המוכרת ביותר כיום. חברות השכרת רכב רבות מציעות את פתרון זה. מהו בעצם אומר? שיטת מימון לרכישת ציוד. מקורה במילה Lease (החכר). בדרך זו, אין צורך בממון רב וניתן לרכוש ציוד חדש תמורת תשלום חודשי בתוספת סכום רכישה. ישנם 2 סוגים של השכרת ליסינג:

ליסינג מימוני

ידוע כליסינג פרטי. זוהי שיטת מימון לקניית לרכב חדש דרך חברת ליסינג עם התחייבות קנייה, מאחר והחברה קנתה את הרכב ומחכה להשלמת הסכום. ישנן חברות שלא דורשות רכישה. אפשרות זו מיועדת לאנשים שרוצים לקנות רכב לשימוש שגרתי אך אין להם את הממון הנדרש לקניית רכב חדש. במציאות, משלמים סכום משמעותי ממחיר הרכב ואת שאר שווי הרכב במעמד הקנייה משלמים בתשלומים חודשיים. לפי הסכם מימון זה כל אחריות הרכב מטיפולים תקופתיים ועד תשלומי אגרת רישוי הם באחריות הלקוח.

 

ליסינג תפעולי 

מוכר גם כ"רכב חברה". חברת הליסינג מספקת רכב לחברה, והיא מצוותת את הרכבים לעובדיה לפי דירוג בעבודה, מדרגת שכר ועוד. העובד מקבל מיד את הרכב ללא תשלומים וללא מענק, רק מתקזז עבור הרכב סכום מסוים מהשכר שלו בהתאמה. מאחר והרכב הוא מושכר, כל החלק התפעולי נמצא באחריות חברת הליסינג ולכן יימכר ביחד עם חבילת תחזוקה ולעיתים תכלול בתוכה גם חלק נכבד מהוצאות הדלק.

בדרך זו חברות הליסינג מוכרות את הרכב בלי להפסיד על ירידת הערך שלו לאורך זמן, והלקוח נהנה מרכב חדש. מצד שני, השלמת כלל תשלומי הרכב לוקחים זמן רב כך שהלקוח מפסיד כסף מאחר והוא מכסה את מחיר ירידת הערך של הרכב לחברה. לאחר השלמת התשלומים, באשרות הלקוח לבחור אם הוא מעביר את הרכב על שמו מחברת הליסינג או שיפנה לחברת ההחכר להמיר את העסקה לרכב אחר חדשני ונוח יותר.

מימון לרכב חדש – אפשרות שלפיה הלקוח לא משלם מקדמה על רכישת הרכב אלא ישר פורס את תשלומי הרכב מול חברה פרטית. החברה הפרטית מבצעת את רכישת הרכב ולאחר הגעתו, מקבל אותו הלקוח ובמעמד הקנייה חותם על התחייבות לשלם כל  חודש סכום חודשי לפי חוזה. כיום ישנן אפשרויות מימון רבות הכוללות 0% סכום ראשוני, החזרת רב לאחר 12 חודשים ללא קנס ועוד אפשרויות רבות. בחרו בקפידה.

 

מוכר רכבים

אולי יעניין אותך גם