חיפוש

איך בוחרים רכב להשכרה?

בין אם מדובר על השכרת רכב כאן בארץ או בחו"ל, חשוב לקחת בחשבון את הצרכים שלכם מהרכב ואת הגורמים שישפיעו על ההחלטה לכאן או לכאן. אם אתם מתלבטים בין סוגי רכבים להשכרה, כדאי להתחיל בד"כ עם גודל הרכב.

ישנם רכבים בגדלים שונים, או במילים אחרות – בקטגוריות שונות. בעוד שהרכבים הקטנים ביותר מציעים גם רמת אבזור בהתאם (בסיסית בד"כ), רכבים בקטגוריות אחרות יציעו אבזור מתקדם ורמות גימור גבוהות יותר. לכן, קודם חשוב להבין את ההבדלים בין הקטגוריות השונות של רכבים להשכרה. הנה קטגוריות השכרת רכב לפניכם:

  • רכבי מיקרו – אלו הם הרכבים הקטנים ביותר (כמו למשל "סמארט") ובאופן טבעי, הם הזולים ביותר להשכרה. אלו יתאימו בעיקר לשימוש עירוני.
  • רכבי מיני – אלו הם אולי הרכבים הכי נפוצים בישראל (כמו למשל קיה פיקנטו), כאשר רכבים אלו אמנם יתאימו לצרכים בינעירוניים, אבל הנסיעה העירונית תהיה איכותית יותר איתם.
  • רכבי סופר מיני – אלו הם רכבים קצת יותר גדולים מרכבי מיני, אבל לא גדולים מספיק כדי להיחשב רכבי משפחה. רכבים אלו מצוינים לנסיעות עירוניות ובינעירוניותכאחד.
  • קטגוריית רכבי משפחה, SUV ומנהלים – אלו הם הרכבים הגדולים יותר, כאשר רכבים אלו מתאימים לכל סוגי השימושים, כולל פנאי ושטח.

זוג ברכב

אילו פקטורים לקחת בחשבון בעת שכירת רכב?

קודם כל, תגדירו כמה אנשים אתם צריכים שהמכונית תשמש ואיזה סוג רכב אתם מעדיפים. במקביל, אפשר לבדוק סוגים שונים של מכוניות באינטרנט לפני הזמנת הרכב. בנוסף, תיקחו בחשבון את כל התכונות המיוחדות שאתם עשויים להזדקק להן, כגון בוסטרים (כיסאות בטיחות לילדים), GPS מובנה (במקרה שאינכם משתמשים ב-WAZE) וכו'.

עוד חשוב לשים לב, שחלק מחברות השכרת הרכבים מתמחרות את עלויות ההשכרה לפי קילומטראז'. במילים אחרות, תבדקו אם ישנה הגבלה מסוימות על כמות הקילומטרים שאתם יכולים לנסוע עם הרכב. בהקשר הזה, בדקו גם מה העלות על הפרת המגבלה של הק"מ.

 

מומלץ לערוך השוואת מחירים תמיד

בין אם אתם רוכשים מוצר, שירות או שוכרים רכב, ההמלצה היא תמיד לערוך השוואת מחירים בין חברות שונות. אתם תופתעו בד"כ לגלות פערים משמעותיים, מה שיכול להתבטא גם במאות של שקלים בכיס. בהיבט זה של הדברים, השוואת המחירים לא רק חוסכת כסף.

מעבר לכך שהשוואת המחירים יכולה לחסוך לכם בכיס, ההשוואה מאפשרת גם לערוך איזשהו, נקרא לזה "מחקר" אינטרנטי שמומלץ לבצע. ככה תוכלו למצוא את חברות השכרת הרכבים עם הביקורות והדירוגים הכי גבוהים.

לסיכום, בחירת רכב שכור היא לא החלטה מאוד מורכבת, אבל בהחלט חשוב לקחת בחשבון את הצרכים שלכם מהרכב. והמלצה מאיתנו, אם צריך לשלם עוד כמה שקלים כדי להנות מרכב באיכויות גבוהות יותר, מומלץ לבדוק אילו הנחות או הטבות אפשר לקבל מהחברה.

מפתחות

אולי יעניין אותך גם