חיפוש

5 תשלומים שחובה לעשות בזמן השכרת רכב

השכרת רכב מחייבת אתכם לחתום על חוזה, שבו יש סעיפים שכלולים במחיר וכאלה שעליהם אתם תצטרכו לשלם בנפרד. מה שבטוח, אחרי שתקראו את המאמר הבא כבר לא תהיו מופתעים ותדעו היטב כיצד לתכנן את התקציב

השכרת רכב היא פתרון תחבורה מעולה גם בארץ וגם בחו"ל. כאשר שוכרים רכב, מקבלים אותו מוכן לנסיעה ואפשר גם לבחור את הדגם הכי מתאים להרכב המשפחה, לאופי החופשה וכן הלאה. במקביל, רכב שכור חוסך את הבלאי והשחיקה של הרכב הפרטי. 

עם זאת, כדאי לדעת שהמחיר של ההשכרה לא מסתכם בעלות הרכב. כבר בזמן השכרת רכב תצטרכו לשלם ככל הנראה על עוד מספר סעיפים וחשוב להכיר אותם מראש:

1. ביטוח חובה

אסור לחברת השכרה להציע לכם רכב ללא ביטוח חובה בתוקף. המטרה של ביטוח כזה היא לכסות נזקי גוף של הנהג, הנוסעים והולכי הרגל. עם זאת, החוק לא אוסר על פרסום של המחיר ללא ביטוח החובה. אז אם אתם רוצים לדעת על מה באמת אתם משלמים, כדאי לוודא שהרכב מושכר יחד עם ביטוח חובה רלוונטי.

2. ביטוח מקיף

ביטוח אחר שהוא גם וולונטרי הוא ביטוח המקיף. כמו עם הרכב הפרטי, גם כאן מדובר על ביטוח שמטרתו לכסות נזק שעלול להיגרם לרכב עצמו. בין היתר, ביטוח מקיף יכול לכסות מפני גניבה, פריצה, תאונה, התלקחות, התהפכות, התנגשות, נזק בזדון ועוד. בפועל, רוב חברות הביטוח מוסיפות את הביטוח המקיף כדי להגן על עצמן – אבל מי שמשלם את המחיר הוא השוכרים. 

3. השתתפות עצמית

חובה לבדוק את גובה ההשתתפות העצמית בגין כל אחד מסוגי הביטוחים. לעיתים קרובות תגלו שהמחיר של השתתפות עצמית כל כך גבוה, עד כדי שאולי עדיף לכם לשכור את הרכב מחברה אחרת – למרות שהמחיר ליום מעט גבוה יותר. בכל מקרה, יש חברות עם השתתפות עצמית נמוכה וכדאי לבדוק לעומק את התנאים בפוליסה.

4. תוספות

כאן לא מדובר על תשלומים שחובה לעשות על פי החוק, אלא על משהו שרוב הנהגים מעדיפים לשלם עליו בנפרד בגלל שיקולים אישיים. התוספות הרלוונטיות והשכיחות הן לדוגמא כיסא תינוק, כיסא מגביה לילד מסוג בוסטר ובחלק מהדגמים גם טלפון נייד בהתאם לזמינות בסניף. אז אלא אם אתם מתכוונים להביא את התוספות הללו מהבית, כדאי להיערך לתשלום עליהן במעמד ההשכרה.

5. מסירה ואיסוף

חברות השכרת הרכב מחייבות אתכם לשלם בנפרד על שירותי מסירה ואיסוף מכתובת לבחירתכם. את התוספת הזו תהיו חייבים לשלם, אלא אם תגיעו אל סניף ההשכרה כדי לאסוף את הרכב ואז להחזיר אותו. עם זאת, ניתן לדעת מראש מה תהיה עלות המסירה והאיסוף. במילים אחרות, זה לא נתון שאמור להפתיע אתכם ברגע האחרון של החופשה או ההשכרה. 

אולי יעניין אותך גם