חיפוש

5 דברים שחובה לבדוק לפני השכרת רכב

האותיות הקטנות בחוזה, שעת ההחזרה, סוג הביטוח, עלות של תוספות וכמובן מידת ההתאמה של סוג הרכב לאופי הנסיעה- אלו הם רק חלק מהדברים שאותם כדאי לבדוק לפני שיוצאים מהסניף של חברת ההשכרה. מרגישים מבולבלים? הנה המדריך שיעשה לכם סדר בנושא

השכרת רכב היא פתרון מעולה עבור גברים ונשים בטווח רחב של גילאים. במקום לספוג את ירידת הערך של הרכב הפרטי, אפשר פשוט לשכור אותו לכמה שעות או ימים ולטייל ברחבי הארץ. בנוסף, זה פחות או יותר הפתרון היחיד שיש לתחבורה נוחה ונעימה מעבר לים. עם זאת, השכרת רכב היא גם פעולה שמחייבת אותנו להכין שיעורי בית.

הנה למשל 5 דברים שחובה לבדוק לפני השכרת רכב מכל סוג

1. החוזה

זה קריטי לקרוא את האותיות הקטנות בחוזה של השכרת רכב. אם רוצים ליהנות מהיתרונות של רכב שכור, צריך להבין למשל על מה משלמים, על מה לא משלמים ומה קורה אצל חברות מתחרות. כאן, החדשות הטובות הן שכל המידע אמור להופיע באתר האינטרנט של חברת ההשכרה. אז כדי להכין את שיעורי הבית הללו, אפילו לא צריך לקום מהכורסא.

2. שעת ההחזרה 

הדברים הקטנים עושים הבדל גדול בשירותי השכרת רכב. ספציפית יותר, הדגש הוא למשל על שעת ההחזרה. אם לא בודקים ומוודאים את שעת ההחזרה, עלולים לשלם ביוקר קנסות של מאות שקלים בישראל ומאות יורו באירופה. בנוסף, שעת ההחזרה כפי שהיא נקובה על גבי ההסכם מול חברת ההשכרה יכולה להשפיע על לוח הזמנים של כל הטיול. מסיבות אלו ואחרות, זה ממש לא משהו שצריך להמר עליו.

3. סוג הביטוח

גם נהגים של רכב שכור צריכים מטבע הדברים להיות מכוסים באמצעות ביטוח. העניין הוא שחברת ההשכרה בדרך כלל קונה רק ביטוח חובה ולא ביטוח מקיף, מה שמעביר את האחריות על נזקים שונים אליכם בתור הנהגים. אבל אם בודקים מראש מה האופי של הביטוח או כמה יעלה כדי לשדרג אותו. לא צריכים להיות מופתעים לרעה.

4. עלות תוספות

השכרת רכב מתייחסת ברוב המקרים אל מצב סטנדרטי של דגם בסיסי בלי תוספות. אם תרצו לשכור רכב עם כיסא תינוק, תצטרכו לשלם על זה בנפרד. כמו כן, סביר להניח שיגבו מכם מחיר בנפרד על שירותי ניווט בילד אין או על עוד שלל שירותים אחרים. גם פה, בדיקה מראש תחסוך את ההוצאות ואת עוגמת הנפש.

5. סוג הרכב ביחס לאופי החופשה

היתרון של השכרת רכב הוא שיש לך סוף סוף אפשרות לבחור את הדגם שהכי מתאים לכם. בשביל לעשות את זה, כדאי להתאים את סוג הרכב ביחס לאופי החופשה: נוסעים בשטח? העדיפו לשכור ג'יפ. מבלים הרבה זמן על הכביש? השקיעו בדגם מפנק.

אולי יעניין אותך גם