חיפוש

3 טיפולים שחובה לעשות במוסך

מרבית הגברים והנשים בארץ מציינים שהם מעדיפים להימנע מהגעה למוסך. שכן, לא פעם, ההגעה גוררת חיובים רבים ולעיתים, יש הרגשה כי מדובר בחיובים שאינם מוצדקים. אם אתם מזדהים עם המילים הללו, כדאי שתמצאו לעצמכם מוסך אמין ותכירו את הטיפולים שאתם פשוט חייבים לעשות בו  כדי לשמור על הרכב שלכם.

 

רקע לכתיבת המדריך הנוכחי

לפני שנציג בפניכם את הטיפולים שאתם פשוט חייבים לעשות במוסך, חשוב לנו לשתף אתכם ברקע לכתיבת המדריך. את המדריך הזה אנחנו כותבים אחרי שניסינו לחסוך לעצמנו כסף וזמן. במשך תקופה ארוכה ניסינו לטפל בעצמנו בכל מיני תקלות קלות שהיו ברכב כדי להימנע מהגעה אל מוסך. שכן, בזמנו, עדיין לא היה לנו מוסך טוב ואמין.

ראוי לציין כי אנחנו אנשים שמכירים את התחום ויודעים דבר או שניים אודות טיפולים לרכב. אך הדבר לא סייע לנו, מכיוון שבסופו של דבר גילינו שהזקנו לרכב שלנו והעניין גרר  תשלום גבוה לטיפול שיתקן את הטעויות שעשינו. כדי שאתם לא תגיעו למצב שכזה, החלטנו לציין בפניכם את הטיפולים שאתם חייבים לעשות רק במוסך.

 

טיפול מספר 1 שחובה לעשות במוסך – טיפול תקופתי לרכב

הטיפול הראשון הוא טיפול תקופתי לרכב שנקרא גם טיפול עשרת אלפים.  חשוב מאוד לשלוח את הרכב שלכם למוסך מוסמך כמו למשל מוסך ימית ולבקש מהמוסכניק לבצע בדיקה כללית לרכב. בדיקה זו תאפשר לכם לוודא אם הרכב תקין או אם יש ליקויים שצריך לתקן. במרבית המקרים יש צורך באחד או יותר מהתיקונים הבאים:

  • תיקון תאורה
  • תיקון מערכת הקירור
  • חיזוק בלמים ועוד

 

טיפול מספר 2 שחובה לעשות במוסך – החלפת מצבר

תהיו חכמים ואל תהיו כמונו. אנחנו בחרנו להחליף לעצמנו את המצבר וגילינו בסופו של דבר שהחלפנו את המצבר הישן במצבר ישן אחר. בסופו של דבר, לא הבנו למה הרכב לא מתניע, הרי החלפנו (כביכול) למצבר חדש. מדובר בעניין שיכול להקשות עליכם מכל כך הרבה סיבות. לכן, ההמלצה שלנו היא לשמור את הטיפול הזה למומחים ולחליף מצבר רק במוסך.

 

טיפול מספר 3 שחובה לעשות במוסך – תיקון שריטות ומכות

לכל אחד זה קרה לפחות פעם אחת בחיים, שהוא מצא את הרכב שלו עם שריטה או מכה. לעיתים מדובר בשריטות ומכות שידוע מה המקור שלהן ולעיתים, מדובר ב"מתנה" שהושארה על הרכב בעקבות נהג שפגע ונסע מבלי להשאיר פרטים.

לעיתים הביטוח לא מכסה את הטיפול במצבים אלו, כך שיש מי שבוחרים לבצע את התיקון בעצמם. ההמלצה שלנו היא לבצע את התיקונים הללו, גם אם הם מינוריים – אך ורק במוסך. כך תוכלו להיות בטוחים שהם יהיו מבוצעים על הצד הטוב ביותר.

 

לסיום

עד כאן הטיפולים שאתם חייבים לעשות במוסך. אנו מקווים שתיישמו את הידע שלנו ותפנו רק למוסך במצבים אלו.

טיפולים במוסך

אולי יעניין אותך גם