חיפוש

הבדלים בין עו"ד תאונות דרכים לעו"ד תעבורה

החיים הם בלתי צפויים בעליל. רגע אחד אתם נוסעים להנאתכם בכביש, ורגע אחרי אתם נקלעים לתאונת דרכים. הכול יכול להתהפך ברגע, ובמיוחד במקרים בהם מדובר בפגיעה משמעותית – חייבים לדאוג לתביעת פיצויים מסודרת ומלאה שתדאג שתקבלו את מה שמגיע לכם. במאמר זה ננסה להבין לאיזה עורך דין יש לפנות במקרים כאלה, ומה ההבדל בין עו"ד תאונות דרכים לעו"ד תעבורה. 

 

עורך דין תאונות דרכים

ראשית, נגדיר את המונח תאונת דרכים. מדובר בפגיעה או פציעה הנגרמת על ידי שימוש ברכב, לרבות אופנוע, קטנוע, טרקטור, מכונית, משאית או אוטובוס, וכמובן רלוונטית גם למקרה של תאונה בין רכב להולך רגל או תאונה בה מעורב רכב חונה. מדובר באירוע מלחיץ ואף טראומטי, אך חשוב לא לאבד את העשתונות, ולשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים, שיכול לסייע רבות באשר להגשת התביעות השונות בדרישה לפיצויים.

תפקידו של עורך דין תאונות דרכים לייצג את לקוחותיו אל מול גורמי התביעה השונים, לרבות ביטוח לאומי, מול המעסיק שלהם אם מדובר בתאונת עבודה, וכן אל מול חברות הביטוח הפרטיות. בנוסף, עורך דין תאונות דרכים מייצג את לקוחותיו בחוות הדעת הרפואית שהיא בעלת מרכיב מכריע בקביעת גובה הפיצויים לנפגעים.

 

עורך דין תעבורה

בעוד עורך דין תאונות דרכים מתמחה בתחום התאונות בלבד, עורך דין תעבורה מכסה שטח התמחות גדול יותר. תפקידו של עורך דין תעבורה כולל הענקת שירות ללקוחותיו בכל הנוגע לעבירות תעבורה שונות, לעיתים כאשר הם נמצאים מואשמים במגוון עבירות תנועה, לרבות נהיגה בגילופין, נהיגה במהירות מופרזת או נהיגה ללא רישיון בתוקף.

אם אתם או מי ממכריכם עומדי בפני הגשת כתב אישום בגין עבירות תעבורה, יש צורך בליווי של עורך דין תעבורה בתהליך העתידי. עורך הדין לומד את המקרה ואת נסיבותיו לעומק, ולפי מסקנותיו יודע לייצג את הנאשם על הצד הטוב והמקצועי ביותר. גם כשהמצב נראה אבוד ונראה שאתם עומדים בפני עונש פלילי או קנס כספי כבד, אל תהססו להיעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה.

 

ההבדל המהותי

בסופו של היום, עורך דין תאונות דרכים מתמקצע בתחום ההתמחות הספציפי הזה ועוסק בעיקר בייצוג לקוחות הנמצאים בצד הנפגע, בדרך להשגת הפיצויים הגבוהים ביותר עבור לקוחותיו בגין הנזק שנגרם להם כתוצאה מאותה תאונה. עורך דין תעבורה עוסק בעיקר בייצוג לקוחות המואשמים בביצוע עבירות פליליות, ועסוק בהוכחת חפותם ובמקרים מסוימים בהגעה להסדרי טיעון ללא רישום פלילי. עורך דין תעבורה אכן רשאי ומסוגל לייצג נפגעים בתאונת דרכים.

 

כך או כך, מהרו לפעול

בין אם עברתם תאונת דרכים או שביצעתם עבירת תנועה בכביש, מהרו להצטייד בשירותיו של עורך דין מקצועי, בין אם מדובר בעורך דין תעבורה או עורך דין תאונות דרכים. מומלץ להתאים כל מקרה לגופו על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

תאונת דרכים

אולי יעניין אותך גם