חיפוש

כמה כסף תוכלו לחסוך על ידי טעינת רכב חשמלי

רכבים חשמליים כבר מזמן הפכו לשם דבר בעולם, ועכשיו גם בישראל מתחילים להבין זאת. עמדות טעינה לרכבים חשמליים כבר פרוסות בכל הארץ וכל שנותר הוא לעשות את הצעד ולקנות רכב חשמלי. מלבד למצפון שקט והפחתה של זיהום האוויר, רכב חשמלי גם יעזור לכם לחסוך הרבה כסף.

 

מהו רכב חשמלי?

רכב חשמלי הוא רכב שמונע על ידי מנוע חשמלי ולא מנוע שצורך דלק. ועל כן הוא זקוק לחשמל, ולא לבנזין. ממש כמו פלאפון, הרכב מתחבר באמצעות כבל מיוחד לעמדה הנקראת עמדת טעינה לרכב חשמלי. אצל איוי אנרג'י תמצאו הסברים על עמדות הטעינה השונות.

 

יתרונות כלכליים:

ביטוחים ואגרות למיניהם

בשל רצון המדינה לעבור לאנרגיה ירוקה, אגרת הרישוי לרכב (טסט) עומדת כיום עד 530 שקל בלבד. כאשר עבור רכבים שאינם חשמליים סכום האגרה נע בין 1200-4700 שקלים, בהתאם לרמת זיהום האוויר של הרכב.

 

הטענה חשמלית לעומת תדלוק בבנזין

בפרמטר זה רכבים חשמליים מנצחים ובגדול. בחישוב גס, מחיר נסיעה לקילומטר ברכב חשמלי הוא כ-10 אגורות, ואילו ברכב שאינו חשמלי המחיר הוא כ-60 אגורות לקילומטר. ניתן לראות כי מחיר הדלק הוא פי 6 ממחיר החשמל.

אמנם התקנת עמדת טעינה בביתכם תעלה לכם תוספת כסף, אך היא תחסוך לכם בהמשך, שכן להטעין חשמל בבית זול יותר מאשר להטעין בעמדות ציבוריות. מה שגם, שמדינתנו הולכת לקראת אנרגיה ירוקה ומתחדשת, וזה עשוי להוריד את מחירי החשמל ולהעלות את מחירי הדלק.

 

טיפולים שוטפים ברכב

בין אם יש לכם רכב מונע בדלק חדש או משומש, החרדה מללכת למוסך לא פוסחת עליכם. לא רק שהטיפולים ברכב חשמלי זולים יותר, הוא גם אינו זקוק לכל כך הרבה טיפולים. מערכות ההנעה הפשוטות שלו ומיעוט הרכיבים שבו גורמים לכך שטיפולם והחלפתם זולים יותר.

 

השכרות רכב חשמליות בישראל

אם אפשר לקנות רכב חשמלי, למה שלא יהיה אפשר להשכיר אחד כזה?

ליס 4 יו החלה להציע רכבים חשמליים להשכרה, ואילו בליץ מציעה קטנועים חשמליים להשכרה. שתי החברות עובדות במתכונת הבאה: עלות ההשכרה כוללת בתוכה את עלות ה"דלק". אין צורך לדאוג מכמות החשמל שתבזבז, ואין צורך להחזיר מיכל מלא בסוף ההשכרה.

המכוניות בליס 4 יו מוצעות בעיקר להשכרות יומיות אך אם תבחר להשכיר לכמה ימים תוכל להטעין בחינם את הסוללה בעמדות התדלוק של החברה.

לעומת זאת, בבליץ, תקבל את הקטנוע עם סוללה אחת המספיקה ל-100 קילומטר ובמידת הצורך תוכל להחליף את הסוללה בחדשה ללא עלות נוספת.

 

אין ספק שרכב חשמלי חוסך יותר –

רכב הוא אחד ההצעות השוטפות הגדולות ביותר שיש לנו, מלבד עלויות הדלק ההולכות וגדלות, הרכב דורש טיפולים רבים במוסך בעלויות בלתי נתפסות. הגיע הזמן לעבור לרכבים חשמליים ולעזור לעולם ולעצמכם.

רכב חשמלי

אולי יעניין אותך גם