חיפוש

יש לך טסלה? כמה זמן לוקח להטעין את הרכב מאפס למאה?

אחת הסוגיות החשובות העולות בעת רכישת רכב חשמלי באופן כללי ורכישת טסלה באופן ישיר, היא השאלה כמה זמן נדרש למלא את הסוללה באופן מלא. השאלה הזאת מורכבת ברובה מסוג עמדת הטעינה והמתח החשמלי המסופק אליה, לכן לשאלה כמה זמן לוקח להטעין את הרכב מאפס למאה? אין תשובה אחת, אלא מספר אפשרויות.

 

מהן האפשרויות של הטענת טסלה?

בכדי לענות על השאלה כמה זמן לוקח להטעין את הרכב מאפס למאה?  צריך להבין שאין לכך תשובה אחת ברור. הטסלה בדומה לשאר הרכבים החשמליים פועלת באמצעו סוללה חשמלית. על מנת שזאת תוכל לעבוד יש להטעין אותה על ידי חיבור למקור חשמלי מסודר, בדיוק כמו את הטלפון הנייד שלכם. ההטענה החשמלית היא המקבילה ברכבים החשמליים לתדלוק המסורתי של רכבי הבנזין, אם זאת יש לזכור שהטענה של רכב חשמלי וכך גם את הטסלה לוקחת זמן רב יותר.

עוד חשוב לזכור שבעוד שתחנות דלק פזורות באופן מירבי על פני כל הארץ, עמדות טעינה לרכבים חשמליים בכלל וטסלה בפרט עדיין לא זמינים בצורה מושלמת בארץ, על מנת להבין וללמוד על פריסת עמדות הטעינה, אפשר להתעדכן אצל Energy2car – עמדות טעינה. אפשרויות הטעינה הקיימות היום עבור טסלה הן בעמדות ביתיות אשר משתמשי הרכב יכולים להתקין בעצמם או בעמדות ציבוריות,  בתשלום. עמדות אלו הן שונות זו מזו וצריך להבין את המשמעות שלהן.

טעינה של טסלה

ההבדל בין עמדות הטעינה והשפעתן על זמן הטענה הנדרש

עבור רכבי טסלה יש כאמור שתי אפשרויות הטענה, הביתית והציבורית, לכל אחת מהן היתרונות שלה, לצד החסרונות שלה, הטענת הרכבים בכל אחת מהעמדות הללו מושפעת מסוג העמדה והמקור החשמלי שלה כאשר באופן כללי בעמדת טעינה מהירה הטענה של עד 80%  מהסוללה יכולה לקחת בין 30-35 דקות, בעוד שהטענה מלאה של סוללה מ0 ל 100 תנוע בין 5 – 8.5 שעות

 

עמדות טעינה פרטיות \ ביתיות

אלו עמדות אשר ממוקמות על פי בקשת הלקוח בחניה הפרטית שלו או במקום המאפשר לו להציב עמדת טעינה, יש צורך בחיבור למתח חשמלי מספק ולא כל מקום הוא אפשרי לכך. עמדת הטעינה הביתית ממוקמת היכן שנוח לכם ותוכלו לעשות בה שימוש מושכל ולתכנן טוב יותר את הצרכים שלכם.

עמדות טעינה אלו יהיו לרוב עמדות טעינה איטיות יותר, וחשוב שתהיה תשתית חשמל של כבל תלת פאזי, המתאים לסוג המטענים הללו, קו חשמל רגיל שיש לכם בשקעים הרגילים בבית לא יהיה איכותי ועלול לעכב את זמן ההטענה. בעמדות אלו לרוב לא תתבצע הטענה מהירה. על מנת לבחון התקנת עמדה כזאת בביתכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו Energy2car עמדות טעינה לצורך ייעוץ והכוונה.

 

עמדות טעינה ציבוריות

עמדות הטעינה הציבוריות הפרוסות ברחבי הארץ יציעו לכם אפשרויות טעינה שונות כפי שהסברנו בתחילת המאמר, יש הבדלים בין כל עמדה ועמדה ורצוי לבדוק מראש איזה סוג עמדה אתם עשויים לפגוש, ההבדלים במתח החשמלי בכל עמדה, איכות האביזרים המצויים בה וגורמים נוספים תהיה להם השפעה על מהירות ההטענה.

כפי שציינו, בעמדות מהירות ואיכותיות תוכלו להנות מהטענה מהירה שתארך כ 25 דקות או כ 40 דקות בעמדות האיטיות יותר, ברוב המקרים עמדות ציבוריות יאפשרו את שני סוגי ההטענה, מהירה, או איטית. עוד חשוב לדעת שהטענה מהירה פחות מומלצת באופן קבוע שכן היא מקצרת את חיי הסוללה.

אוטו

אולי יעניין אותך גם