חיפוש

הכול על תביעות נזק רכוש לרכב

תביעות נזקי רכוש לרכב תאונת דרכים מוגשות כנגד חברת הביטוח של האחראי לתאונה. בכל מקרה של  נזקי לרכוש לרכב יש צורך להוציא דוח שמאי להערכת גובה הנזק שנגרמו לרכבם כתוצאה מתאונה. מומלץ לקבל דוח שמאי לאחר כל תאונה גם אם נראה כי הנזקים אינם משמעותיים במיוחד. בהמשך המאמר נרחיב לגבי האופן בו התביעה מתנהלת.

 

שאלת האחריות ואשמה

הדיון בבית המשפט בתביעות נזקי רכוש לרוב עוסק במחלוקת בעניין האחריות והאשמה. החלטת בית המשפט לגבי נטל האחריות חשובה מכיוון שמי שגרם לתאונה הוא שחברת הביטוח שלו נדרשת בתשלום ההוצאות לנזקים. הגשת תביעה כרוכה בסיכון מכיוון שמול הנתבע עומד בדרך כלל נציג מנוסה של חברת הביטוח.  מומלץ לקבל ליווי משפטי מקצועי כגון של אלעד רייך עורך דין

תביעות נזק לרכוש רכב

הודעה לחברת הביטוח

לפני הגשת תביעת נזקי רכוש לרכב, יש להודיע לחברת הביטוח שלכם  על המקרה הביטוחי. להודעה זו יש חשיבות וכדאי להיעזר בליווי של עורך דין כבר החל משלב זה. הדבר נחוץ כיוון שלמעשה אתם מוסרים  גרסה ראשונית שלכם בתור הנהג הניזוק. בהמשך תביעה בגין נזקי רכוש  הפיצוי הנדרש אינו רק מוגבל לנזק הישיר שנגרם לרכבכם.

מלבד זאת התביעה יכולה לכלול נזקים כספיים נוספים שנגרמו לכם לרבות הוצאות נסיעה עבור התקופה בה רכבכם היה מושבת וכן הלאה.

 

אופן התנהלות הדיון

במהלך הדיון בבית המשפט, השופט יעיין בראיות לרבות, תצהירים של עדי ראיה שנכחו ברכב בעת התאונה, טופס ההודעה לחברה המבטחת בסמוך לאירוע, עדויות של נוכחים בזירה, תמונות של התאונה ומיקומי הרכבים השונים, תמונות וסרטונים המעידים על הנזקים ועוד. בית המשפט יבחן גם את אמינותם של העדים.

תביעות נזק לרכוש רכב

פיצויים לנזקי רכוש בתביעת תאונת דרכים

תאונת דרכים יכולה להסתיים עם נזקים משמעותיים ולהצריך בין היתר החלפת כנף, תיקון כיפופי פח, החלפה של הטמבון ועוד. על מנת להעריך את גובה הפיצוי בית המשפט  צריך לקבל לידיו חוות דעת מפורטת של שמאי רכב. השמאי מלב סקירת הנזקים יקבע גם מה ההשפעה של התאונה והפגיעה על ירידת הערך של הרכב הנידון.

 

את מי יש לתבוע

בדרך כלל אין צורך לצרף בתור נתבע את הנהג האחר אשר גרם לנזקי רכוש בלבד וניתן להגיש את התביעה במישרין נגד חברת הביטוח שהנפיקה בעבורו את פוליסת צד ג'. חברת הביטוח חייבת לשלם ישירות את תגמולי הביטוח ללא שיהיה צורך לצרף את המבוטח עצמו או נהג הרכב הפוגע לתביעה.

 

סיכום תביעות נזק רכוש לרכב

לסיכום הנושא, במאמר זה עסקנו בתביעות נזקי רכוש לרכב לאחר תאונות דרכים. העברת התביעה לבית המשפט השלום נעשית במידה ולא ניתן לקבוע מי אחראי להתרחשות התאונה ונזקי הרכוש. בית המשפט יבחן את הראיות ויקבע מי אחראי ובהתאם לדוח שמאי הוא יקבע  את גובה הפיצויים.

תביעות נזק לרכוש רכב

אולי יעניין אותך גם