חיפוש

האם ניתן לקבל פיצוי על תאונת דרכים עם רכב שכור?

כשהגרוע מכל קורה, ואנחנו מוצאים את עצמנו בתאונת דרכים, יש דברים חשובים רבים שצריך לטפל בהם מיד: המצב הרפואי שלנו, מצב המכונית והאדם השני שהיה חלק מהתאונה. אבל מה לגבי פיצוי על התאונה שקרתה? שיעזור לכסות הוצאות רפואיות או שקשורות למכונית, בין אם שלנו או של האדם השני? לבעלי רכב, התשובה היא פשוטה – תובעים את הביטוח. אבל מה אם עברתם תאונה בעודכם נוהגים ברכב שכור? התשובות במאמר זה. 

 

צעד אחרי צעד

כשאנחנו עוברים תאונה, קודם כל ופני הכל – חשוב לדאוג לגוף ולנפש שלנו. ללכת לקבל טיפול רפואי, לחבוש פצעים, לקבע שברים, ובמקרים החמורים גם לנתח. במידה ונוצרת טראומה מהתאונה, כדאי לנסות לטפל בה במסגרת טיפול פסיכולוגי ולדאוג לבריאות הנפשית שלנו. אחרי שעשינו את כל מה שצריך, כדאי להסתכל על האופציה של קבלת פיצוי כספי עקב התאונה. כסף שיעזור לכם לשלם על פרוצדורות רפואיות שונות, על תיקונים למכונית, וכולי. אבל מה אם נהגתם ברכב שכור? מה החוקים שחלים על סיטואציה כזו?

תאונת דרכים עם רכב שכור

פיצוי לתאונה שקרתה ברכב שכור

מה אם התאונה התרחשה כשאנחנו נוהגים ברכב שכור? איך כדאי להתקדם לכיוון הפיצוי?

 

למי פונים?

בכל ענייני תביעות ביטוח וקבלת פיצויים, חובה לחבור לעורך דין מומחה. אחד שמכיר את החוק כמו את כף ידו, בעל שנות ניסיון וותק בייצוג נפגעי תאונות דרכים, מקצועי ואמין. עורך דין יואב רונקין הוא בעל מקצוע מהימן עם ותק משמעותי בתחום, שידע לייעץ לכם בדיוק מה לעשות, להוביל את תביעת הביטוח שלכם ולהשיג לכם את הפיצויים שמגיעים לכם.

 

הפיצויים הגבוהים

פיצויים גבוהים במיוחד יינתנו על ידי ביהמ״ש לנפגעים אשר נקבעו להם אחוזי נכות גבוהים. מעבר לכך, פיצויים גבוהים יינתנו גם אם תוכח פגיעה משמעותית בהשתכרות שלכם.

תאונת דרכים עם רכב שכור

אחריותכם

לאורך כל התהליך, מרגע התאונה, חשוב לצלם כמה שיותר ראיות, להחליף פרטים עם הנהג השני ולתעד הכל בכל שלב. אזור התאונה, נזקי הרכב, משמכים רפואיים, נזקים גופניים, מרשמי תרופות וכולי. כמו כן, מידת האשמה שלכם בתאונה תשפיע על גובה הפיצוי שלכם וגובה ההשתתפות העצמית שתחול עליכם אז חשוב שתביאו את כל הראיות שברשותכם מהרגע הראשון.

 

היו סבלנים

כמו כל הליך בירוקרטי אחר, תביעה לפיצויים עקב תאונה יכולה לקחת המון זמן. היא תדרוש מכם מסמכים שונים, ויכול להיות שהתערבות משטרתית, חוות דעת חיצוניות, זמן וגם כסף – תאזרו הרבה סבלנות ותסמכו על העו״ד שלצידכם.

 

לסיכום

אחרי תאונת דרכים מצערת, מעבר למאמץ הגדול לחזור לשגרה, לטפל בגוף ובנפש ובמכונית עצמה, ניתן להגיש תביעה לפיצויים כספיים עקב התאונה גם אם נהגתם ברכב שכור. חשוב לעבוד עם עו״ד  שידע להכווין אתכם במהלך התהליך, בבית המשפט ומול הביטוח, ויהיה איתכם לאורך כל הדרך עד קבלת הפיצוי הראוי.

תאונת דרכים עם רכב שכור

אולי יעניין אותך גם