חיפוש

אלו המסמכים שמצריכים חתימת נוטריון

אם אתם מתעסקים עם מסמכים בירוקרטיים שאתם צריכים להגיש לגופים שונים, יש סיכוי שנדרש לכם אישור נוטריוני כדי להבטיח שהמסמכים מקוריים ושהחתימות שעליהם הן אמיתיות. קיימים מספר סוגים של מסמכים שאי אפשר להגיש ללא החתימה הזו, והם לא יתקבלו אצל הגוף הרלוונטי או בבית משפט. אז מהם המסמכים הללו? במאמר זה נפרט על המסמכים הללו, כדי שלא תופתעו כשתגיעו לגשר ותצטרכו לחצות אותו.

 

מסמכים מתורגמים

אם אתם עומדים להגיש מסמכים שונים לרשויות בחו"ל, לדוגמה לצורך לימודים או רילוקיישן, תצטרכו לתרגם אותם- ולהחתים נוטריון. הגופים הללו צריכים לדעת שהתרגום מאושר וחוקי ושלא נעשתה שום טעות או רמאות במעבר של המסמכים מעברית לשפה אחרת. חתימה על מסמכים אמריקאיים בישראל מחייבת אתכם לפנות לנוטריון מורשה שיוכל לבצע את האימות, גם של התוכן וגם של החתימות השונות שעל המסמכים.

מסמכים מתורגמים

 

תצהירים שונים

תצהירים הם בעצם הצהרות מחייבות שיכולות לשמש בתור ראיות בהליכים משפטיים או מול הרשויות בתהליכים שונים. חלקם חייבים לקבל חתימה נוטריונית כדי לאשר שהאדם שהשמיע את ההצהרה נשבע לאמיתות התוכן. אישור נוטריון לתצהיר כרוך בכך שהנוטריון יוודא את זהותו של המצהיר ויוודא שההצהרה נמסרה מרצון.

 

צוואות

אחד המסמכים שמצריכים חתימה נוטריונית הוא צוואה. בצוואה מפרטים איך יחולקו הנכסים והעיזבון של אדם לאחר מותו. אמנם אין צורך בחתימה על הצוואה כדי שיהיה לה תוקף משפטי, אבל כאשר עורכים אותה ומוסיפים חתימת נוטריון היא מחזקת את התוקף שלה, ומבטיחה לבית המשפט ולרשויות שהיא נחתמה על ידי המוריש ברצון ובראש צלול, ללא שום השפעה או כפייה בלתי הולמת. דבר זה יעזור בהמשך למנוע מחלוקת בין היורשים ולספק שקט נפשי.

תצהירים שונים

 

הסכמי ממון

הסכמי ממון דורשים לעיתים קרובות אישור נוטריוני בכדי שיהיו מחייבים מבחינה משפטית. ההסכמים הללו מתארים את חלוקת הנכסים והאחריות הכלכלית במקרה של פרידה או גירושין. חתימת נוטריון על הסכם ממון תבטיח ששני הצדדים מסכימים על תוכן ההסכם ומבינים באופן מלא את התנאים שבו. זה מסייע לכם למנוע בעיות עתידיות.

 

מסמכי ייפוי כוח

ייפוי כוח הוא מסמך שמעניק לאדם סמכות לפעול בשמו של אדם אחר בעניין כספי או משפטי. סוגים מסוימים של מסמכי ייפוי כוח, במיוחד כאלה שכוללים עסקאות פיננסיות משמעותיות או החלטות בתחום הבריאות, ידרשו אישור נוטריוני מיוחד. כך ניתן יהיה להבטיח שהמסמך לגיטימי ושצד ג' יכול לסמוך על ייפוי הכוח הזה.

 

לסיכום

נוטריון הוא בעל תפקיד משמעותי באימות המשפטי של מסמכים שונים. יש מספר מסמכים שונים שמצריכים חתימה נוטריונית, כך שהמסמך יאושר וניתן יהיה להביא אותו אל הגופים השונים או אל בית המשפט. אם יש מסמך כזה ברשותכם ואתם זקוקים לאימות, אתם יכולים לפנות אל נוטריון מורשה שיוכל להעניק לכם שירות זה.

מסמכי ייפוי כוח

אולי יעניין אותך גם