חיפוש

איך תשדרגו את האופניים שלכם במספר שלבים בלבד

כל אחד יודע אופניים חדשות מקבלים את הדגם הרצוי מבלי תוספות מסוימות. יכול להיות שאתם מדמיינים (כמו רבים אחרים) את האופניים שלכם כשהן מלאות בשדרוגים, אבל אתם לא בטוחים מהם השדרוגים האלה. בדיוק בגלל זה החלטנו לכתוב עבורכם את המדריך לשדרוג האופניים במספר שלבים בלבד. הנה כל המידע שאתם צריכים להכיר בנושא:

 

השלב הראשון – תרכשו פנס

השדרוג הראשוני שנחשב לחובה לכל אופניים הוא כמובן פנס. שימו לב שאתם קונים 2 פנסים מהסוגים הבאים:

  1. פנס קדמי
  2. פנס אחורי

אם אתם נוסעים בשעות החשיכה לעיתים קרובות, חשוב מאוד שתרכשו פנס קדמי חזק, כזה שיאפשר לכם לראות את הדרך למרחקים. לגבי הפנס האחורי, אנחנו ממליצים לבדוק פנס מהבהב בכמה צבעים או כל דבר אחר שיתפוס את העין של הנהגים שנמצאים בסביבתכם, כדי שתוכלו להיראות בקלות.

 

השלב השני – תרכשו מעמד לבקבוק מים

אי אפשר לכתוב מדריך על שדרוגים לאופניים ולא להציע לכם לרכוש מעמד לבקבוק מים. המעמד הזה הוא אחד השדרוגים שרבים סבורים שהוא מגיע מובנה עם האופניים עצמם. תחשבו על זה רגע, זה הרי נשמע בסיסי שיהיה בקבוק מים צמוד לכל אופניים, כמו שזה הגיוני שמחשב נייד יגיע עם כבל להטענה. אבל מסתבר שברוב המקרים, זה לא בהכרח עובד כך. לכן, אתם צריכים לקנות לעצמכם מעמד בנפרד.

 

השלב השלישי – תחליפו את רפידות הבלמים

שימו לב, שלב זה מתאים בעיקר למי מכם שקנו אופניים יד 2. אם זה המצב, כדאי שתדעו שעליכם לבדוק את המצב של רפידות הבלמים. תוהים מדוע? בגלל שהרפידות הללו נשחקות עם הזמן בעקבות שימוש אינטנסיבי. אם האופניים הגיעו אליכם לאחר שנעשה בהן שימוש, הרפידות של הבלמים שלהן כנראה שחוקות. חשוב מאוד שתבדקו זאת ותרכשו זוג רפידות בלמים להחלפה הנוכחית ועוד זוג להחלפה עתידית. הרכישה הזו תשדרג לכם את האופניים ותאפשר לכם לרכוב עליהן בבטחה ובנוחות.

 

השלב הרביעי – סל או מעמד אחורי

אחד הדברים שיכולים לשדרג את האופניים שלכם באופן משמעותי הוא סל או מעמד אחורי. לשניהם יש יתרונות רבים, למשל:

  • לעיתים הם מאפשרים לרכוב ללא תיק על הגב
  • ניתן להניח עליהם דברים מבלי חשש שהם ייפלו
  • אפשר לאלתר עליהם שדרוגים או תוספות שדרושות לכם.

אתם יכולים לבחור כמובן את האפשרות המתאימה לכם ביותר מבין השתיים. יש מי שמעדיפים לעשות שימוש במעמד אחורי, בזמן שיש מי שמעדיפים דווקא להשתמש בסל קדמי. הבחירה נתונה בידכם והיא צריכה להיעשות בהתאם לצורך שלכם.

 

לסיום

אלו היו 4 השלבים שיביאו אתכם לשדרוג משמעותי של האופניים שלכם. עכשיו, כשאתם מודעים לשלבים הללו, נותר לכם רק לרכוש את השדרוגים ולהתקין אותם על גבי האופניים. לנו נותר לאחל לכם שיהיה בהצלחה ושתיהנו מהאופניים המשודרגות שלכם!

אדם רוכב על אופניים

אולי יעניין אותך גם