חיפוש

איך להחליף גלגל באופנוע

אתם נוסעים על אופנוע, הרוח בשיער, ופתאום אתם חוטפים פנצ'ר ממסמר או ממכל דבר אחר בכביש. לצערנו זה סיפור די רציני, ברור לכולנו שאי אפשר להחזיק עוד גלגל רזרבי על אופנוע כמו שאפשר על רכב וגם את כל הכלים הנלווים. אז מה צריך לעשות?  כדי ללמוד איך להחליף גלגל באופנוע, הינה כל השלבים שתצטרכו.

אז קודם כל צר לי לאכזב אבל זה ממש לא פשוט להחליף בשטח. הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות זה להחליף פנימית אבל גם זו אפשרות קצת מסורבלת. קודם כל אתם צריכים להחזיק בתא של האופנוע מפתח שוודי או מפתח סגור שמתאים לבורג שמחזיק את הגלגל במקום, פנימית ספיר, משאבה ניידת, וסכין או מברג. 

שלב 1 – פירוק הגלגל

פירוק הגלגל מהאופנוע על ידי שחרור האום. שימו לב שלאופנוע יש שיווי משקל מאוד רגיש וברגע שתוציאו את הגלגל תצטרכו לאזן את הצד השני של האופנוע כדי שהוא לא ייפול לכם בעת ההרכבה או הפירוק.

שלב 2 –  הוצאת הפנימית

תשתמשו בסכין או מברג שיעזור לכם להוציא החוצה את הפנימית מתוך הגלגל על ידי הכנסת הסכין מהצד של הגלגל אל תוכו כדי להפריד בין הפנימית לחלק החיצוני (רצוי להשתמש בשני סכינים). אחרי שהפרדתם את החלקים, תצטרכו למלא את הפנימית החדשה באוויר.

שלב 3 – הכנסת הפנימית החדשה

הכניסו את הפנימית חזרה אל תוך הגלגל תוך כדי שאתם שמים לב שפתח מילוי האוויר נכנס בצורה טובה אל החור הייעודי שלו. שימו לב שהוא יושב טוב כי אחרת הוא עלול להוציא אוויר מהגלגל או להישבר. 

שלב 4 – בדיקת הגלגל

השלב הבא הוא לשים לב שכל חלקי הגלגל יושבים במקום המתאים ובאופן ישר על המסילה שלו כדי שתוכלו להחזיר את הגלגל למקום.

שלב 5 – חיבור הגלגל

אחרי שהחלפת את הפנימית, תוכלו לחזור חזרה על האופנוע ולחבר בחזרה את גלגל עם האום שפירקתם ממקודם (לא לשכוח לאזן את האופנוע). שימומ לב שכל החלקים של האופנוע יושבים במקומם המדויק ושאתם לא שמים את הגלגל הפוך. הדקו את האום הכי חזק שתוכלו כדי שהוא לא יתפרק בעת הנסיעה.

שלב 6 – מילוי אוויר

לבסוף יש למלא עד הסוף את האוויר בגלגל כדי שהלחץ שלו יתאים לגלגל האחר אותו לא החלפתם.

באיזה מוסך לבחור

שימו לב שלא כל מוסך מורשה להחליף גלגל של אופנוע ואת תצטרכו לבדוק אם יש לאותו מוסך תעודה או הכשרה מתאימה. הכי חכם ונכון יהיה לפנות למוסכים של החברה שממנה קניתם את האופנוע או למוסכים שעובדים עם אותה החברה. אם תחליפו צמיג במוסך לא מורשה יכול להיות שהביטוח לא יכסה את העלות הגבוהה של הצמיג.

לסיכום

אנו מבינים שהחלפת צמיג זה לא עסק פשוט אבל אתם יכולים לעשות את זה בזהירות ובאיטיות. בהצלחה לכם.

אולי יעניין אותך גם