חיפוש

אופנוע כבד או קל – מה מומלץ יותר לנסיעות יומיומיות

לכל רוכב דו-גלגלי מתחיל עולה השאלה המתבקשת – מה עדיף לי לקנות אופנוע קל (קטנוע) או אופנוע כבד. כמובן שיש לכל אחד מכלי הרכב האלו איכויות ויתרונות שונים לגמרי, אך יש הרבה מקום להשוואה. ויש שאלה חשובה שעליה צריך לדבר באופן יותר ספציפי איזה מין האפשרויות עדיפה אם אני סתם רוצה לקנות אופנוע לנסיעות רגילות ועירוניות בכתבה הזו הכנו לכם 5 שיקולים להשוואה.

מעבר בתוך פקקים

בניגוד למה שרבים כנראה יחשבו, דווקא האופנוע יעבור בקלות רב יותר את התורים הארוכים של הרכבים ברמזורים או בפקקים גדולים. האופנוע הרבה יותר דק ולכן הוא יכול להצטופף ולעבור מבלי פחד להיתקע במראות של הרכבים האחרים. לעומתו, הקטנוע הרבה יותר מגושם ורכב ולא בטוח שהוא יצליח לעבור כל מרווח, במיוחד אם מדובר ברוחב חדש ופחות מנוסה.

חניות

אז גם פה האופנוע הוא המועדף בשל היכולת שלו לעלות בקלות ולרדת מכל מדרכה שהוא נפגש איתה מה שיעזור לכם למצוא חנייה ברחבי העיר בניגוד לקטנוע שיצטרך לחפש חנייה בצידי הכביש ולהתחרות בחברותינו המכוניות. זה יתרון לא כל כך קטן לאנשים שגרים בעיר גדולה חסרת חנייה כמו תל אביב לדוגמה.

מקום אחסון

במידה ואתם מסתובבים עם תיק או מחשב או אביזרים אחרים, יהיה הרבה יותר נוח לקחת קטנוע משום שברוב המקרים, יהיה לו מקום אחסון גדול יותר שיאפשר לכם להתפנק ולא לנסות להיות מחושבים מידי במה שאתם צריכים לקחת. בניגוד לנסיעה מקצועית, זהו גם יתרון שלא הרבה חושבים עליו.

בטיחות

היציבות של הקטנוע ורוחב שלו יאפשרו לכם לשמור על עצמכם ולהימנע מנפילות לא רצויות או חוסר איזון מסוכן. האופנוע גם חושף את הנהג הרבה יותר לפגיעות ישירות וכל מגע יכול להוציא אותו משיווי משקל. לכן יכול להיות שיהיה הרבה יותר בטוח לנסוע עם קטנוע. כמובן שבכל מקרה חשוב לחבוש קסדה ולנסוע בצורה איטית וזהירה וכך להימנע מתאונות בכל מקרה.

עלות ורישיון

כדי לקנות אופנוע כבד, אתם תצטרכו לעשות רישיון לאופנוע בעל נפח מנוע גדול יותר מהרגיל מה שיכול לגרום לכם להסתבך יותר וכמובן להוציא יותר כסף. לפעמים זה השקעה שתרצו לעשות בגלל החוויה או בגלל החיבה שלכם לאופנועים, אבל אין ספק שכלכלית עדיף להשקיע בקטנוע בשביל נסיעה יומיומית שכן הוא גם צורך פחות דלק וחלקי החילוף יותר זולים.

לסיכום

בסופו של דבר קשה מאוד להשוות בין  אופנוע כבד לאופנוע קל ואין ספק שיש חוויה אחרת לגמרי בין כל כלי רכב כזה. אם אתם רוצים את החוויה ואת הנראות שיש לאופנוע כבד, אל תפחדו ללכת על זה, ואם אתם רוצים לחסוך, לכו על הקטנוע.

נסיעה נעימה ובהצלחה בדרכים!

אולי יעניין אותך גם